Co jedzą i piją Wasze wiewiórki? Bez tabu

Tu opisujemy historie z życia wzięte o naszych wiewiórkach, co ciekawego i nietypowego robią itp.

Co jedzą i piją Wasze wiewiórki? Bez tabu

Postprzez Psiiik » 5 lut 2011, o 20:39

Wiadomo, czym w naturze żywią się wiewiórki, wiadomo czym je karmić, żeby były zdrowe, wesołe i "błyszczące"...

Ale wiewióry często mają styczność z człowiekiem i dobierają się do niekoniecznie naturalnych produktów...

Co niezdrowego wcinają Wasze wiewiórki? Jak na to reagujecie?

Czester:
- uparcie dobiera mi się do herbaty więc staram się nie zostawiać na wierzchu i latam jak głupia myć każdą szklankę i kubek :lol: ale odkryłam, że z cytryną już nie chce pić

- czekolada... wyniucha na kilometr, nawet bez orzechów; zakaz bezwzględny - czekolada idzie pod klucz.

Poza tym - kanapki - bezwstydnie podkrada kiedy tylko się odwrócę - raczej nie walczę, chyba że mi zależy... :grin:
Jedna taka szansa na sto :D
Psiiik
Chickaree

Obrazki: 45
Posiadane gatunki: burunduk
gadu: 7437428
Punkty reputacji: 11
aktywna wiewiórkaaktywna wiewiórkaaktywna wiewiórka

Re: Co jedzą i piją Wasze wiewiórki? Bez tabu

Postprzez Tare » 5 lut 2011, o 20:50

Ruda to laysy paprykowe innych nie je, ma gust :)
Płatki śniadaniowe z tym brązowym psem i chłopcem, w każdym razie czekoladowe.
A i zapomniałam o najlepszym XD Ruda uwielbia coca-cole pić i kąpać się w niej ^^ Gdy kiedyś weszła na stół i znalazła szklaneczke przezroczystą po nutelli z cocacolą napiła się i wskoczyła do niej. babcia już niemogła się napić XD A ruda nie chciała z niej wyjść.
Obrazek
Tare
WIE-wiórka
WIE-wiórka

Obrazki: 261
Posiadane gatunki: susły richardsona x2 [*]; piesek preriowy
gadu: 42641027
Punkty reputacji: 15
aktywna wiewiórkaaktywna wiewiórkaaktywna wiewiórkaaktywna wiewiórka

Postprzez wiewiórka » 5 lut 2011, o 22:26

Moje wiewiórki zjadają dużo rzeczy o ktorych nikt by nie pomyślał, że moga stanowić ich pokarm.

Może zacznijmy od burunduków bo one jakby bardziej wpisują się w jedzeniowe standardy.
Burunduki jedza najczęściej pestki dynii. Ostatnio tylko i wyłacznie łuskane, kiedy próbuje im dać pestkę, którą muszą same sobie obrać porzucają ją i domagaja się innego jedzenia. Pestki akurat należą do odpowiednich dla nich rzeczy. Dostaja też plasterki jabłek i suszone chipsy bananowe.
Z rzeczy odpowiednich jakby troche mniej upodobały sobie paluszki solone. Czasem próbują wepchnąć całego zabranego ze stołu paluszka w policzki, na co reaguję przerażeniem. Ale samo upodobanie do paluszków u nich dopuszczam, bo to tylko mąka i drożdze, więc nic nie powinno przy małych ilościach im sie stać.
Ogryzek lubi próbować wcisnąć się do kubka z herbatą z cytryną i cukrem.

Asem w zjadaniu mało naturalnych produktów jest Olka.
Począwszy od tego że w naturze żywi sie owocami, Olka najchetniej zjada słodkie winogrona, liczi i banany. Ostatnio za przykładem burunduków chętnie zajada się pestkami dynii i jabłkiem. Czasem jak jest bardzo głodna skusi sie na rozłupanie orzecha.
Ponadto Olka chętnie zjada czekoladę, we wszystkich jej odmianach. Potrafi domagać się brzegów pizzy.
A otwarcie w jej obecności paczki z chipsami o ostrym smaku na przykład papryczek chilli powoduje bieganie wiewiórki po ściankach klatki i przyjacielskie machanie ogonem, aby przekonać nas że powinniśmy ją także poczęstować.
Nie mniej o ile wiewiórka dostaje te rzeczy w minimalnych ilościach zupełnie na to nie reagujemy.
Widac nawet takie mało zdrowe urozmaicenie pokarmu jej służy. Ma bardzo błyszczącą zdrową sierść.
Obrazek
pozdrawiam

Asia
wiewiórka
Świstak

Obrazki: 118
Posiadane gatunki: Callosciurus finlaysoni, Burunduk, Susełek lamparci
gadu: 5833664
Punkty reputacji: 7
wiewiórka na rozdrożuwiewiórka na rozdrożu

Postprzez patrycja » 6 lut 2011, o 13:18

herbata i cola to normalka u mnie :) ja pijam bez cukru zwykłą herbatke i bez cytryny to niech se piją ;) ja nie czuję wstrętu i piję ją z nimi ;) chociaż często odlewam im trochę do innego kubka zeby mój zostawili w spokoju
Koko uwielbia spijać końcówkę coli z pustej szklanki, potrafili całe dno wylizać
i tutaj zaczyna się podział
Fredek uwielbia czekoladę, ciasteczka, cukierki owocowe i jak je kanapki to siada koło mnie i zjada mi ziarna ze skórki w kromkach :) i podjada majonez kętrzyński czosnkowy z kanapek z szynką:) a latem wspólne jedzenie arbuza to dla nas frajda :) ja jem środek a Fredi pestki i tak razem umiemy zjeść całego na raz :) / tutaj nie wiem czy wszyscy z forum widzieli ale jedną taką kolacyjkę umieściłam na youtube :) /

z kolei Koko rzuca się na ketchup, musztardę chipsy ona to ostra babeczka jak widać i pizze lubi a raczej zlizywać z niej sosy ;]
odstępstwem są jedynie cukierki ale tutaj tylko interesują ją kukułki i takie cukierki z piwem to pozwalam jej wyjmować z papierka i trochę polizać potem za nią biegam żeby oddała co podkreślam nigdy się nie udało ale po takiej ganianinie cukierek zawsze ląduje na parapecie uklepany pod tyłkiem miśka :)
patrycja
Chickaree

Obrazki: 23
Posiadane gatunki: burunduk biały, burunduk aguti
gadu: 7502257
Punkty reputacji: 9

Postprzez wiewiór » 10 lut 2011, o 06:35

Wiewiórki tak jak ludzie też muszą zjeść czasem jakieś świństwo.
Co do czekolady to generalnie nie daje bo boję się o uzębienie. Czekolada czy cola to raczej już trucizna dla nich. Parę razy zdarzyło się, że z litości Asia na palcu podawała rozsmarowany okruszek czekolady tak, że wiewiórka mogła sobie polizać.

Ja tam czasem im daję paluszki albo chipsa. Paluszki to są właściwie pieczywa a chipsy są strasznie demonizowane. Nie mogę patrzeć jak wiewióry drą klatkę gdy czuja zapach czegoś takiego. Trzeba dać im też żyć!
Po za tym zabawnie wygląda jak olka bierze całego paluszka w pół i nie może wejść z nim do spiżarni bo się blokuje. Kilka prób i biedna zrezygnowana wiewióra ląduje na dachu :mrgreen:
Obrazek
wiewiór
Ratufa

Obrazki: 84
Posiadane gatunki: Callosciurus Finlaysoni, Burunduk, Susełek lamparci
gadu: 5833664
Punkty reputacji: 14

Postprzez Tare » 10 lut 2011, o 10:24

Ja przecież nie daje im tego w tonach!!!!! Odrobinke im daje, no chyba, że same gdzieś skrobną i uciekną.
Obrazek
Tare
WIE-wiórka
WIE-wiórka

Postprzez Sabat » 11 lut 2011, o 14:00

Zuza uwielbia słonecznik i kukurydzę. Chip jabłka , obydwoje przepadają za ciniminis i czasami w nagrodę dostaną po płatku.
Zgadzam się z wiewiorem "Wiewiórki tak jak ludzie też muszą zjeść czasem jakieś świństwo.ę
Wszystkiego nie upilnujesz ostatnio dorwała pod łóżkiem orzeszka w papryce. zdrowe to pewnie nie było, ale spróbuj odebrać wiewiórce swój skarb ;>
Sabat
Chickaree

Obrazki: 36
Posiadane gatunki: burunduk, Kot
gadu: 87338
Punkty reputacji: 14

Postprzez Psiiik » 14 lut 2011, o 21:28

Też nie mam nic przeciwko temu, żeby wiewióry pożarły czasem coś niezdrowego. Nie żeby na siłę im wciskać, nie trzeba, same znajdą :lol: Czester na początku swawoli po mieszkaniu zeżarł mi prawie wszystkie pająki (nie było ich aż tak dużo, ale pętały się gdzieniegdzie), teraz już nie wykazuje zainteresowania nimi, przerzucił się na ziemię do kwiatków :???: (w zasadzie, póki bez nawozu, nie jest raczej szkodliwa...)
Jedna taka szansa na sto :D
Psiiik
Chickaree

Obrazki: 45
Posiadane gatunki: burunduk
gadu: 7437428
Punkty reputacji: 11

Postprzez Tare » 14 lut 2011, o 21:39

Ta moim daje na odchudzenie taki specjalne kromki zborzowe, smakują jak chrupki kukurydziane, ale to z różnych zbóż prostokąty.
Obrazek
Tare
WIE-wiórka
WIE-wiórka

Postprzez AnKKa » 14 lut 2011, o 22:00

Mj Wiór lubi: Mączniaki, ostatnio kluski śląskie. Truskawki, mandarynki, pomarańcze, winogrono. Ogólnie owoce :) Jak każdy wiewiór pestki dyni, słonecznik. Lody Vitapol. Rodzinki. Do picia herbata w każdej ilości.
Nie przepada za swoim podstawowym pokarmem paczkowanym.
AnKKa
Rock Squirrel

Obrazki: 1
Posiadane gatunki: Burunduk
gadu: 8637496
Punkty reputacji: 5

Następna strona