Jak wygrać w Black Jacka?

Black jack to zabawna i ekscytująca gra, którą można spotkać zarówno w kasynach stacjonarnych jak i internetowych. Od czasu, gdy w 1961 roku dr Edward O. Thorp opublikował „Beat the Dealer” i dał wskazówki na temat optymalnej gry w kasynowych stołach Blackjacka, wiele się zmieniło. Jednak, jak w przypadku wszystkich gier liczy się odpowiednia strategia i doświadczenie. Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w Blackjacka.

Poznaj podstawowe strategie gry w Black jacka

Black jack to gra karciana w której gracz konkuruje z kasynem/krupierem. Celem gry jest osiągnięcie w danym rozdaniu sumy kart równej lub jak najbardziej zbliżonej do 21. Przy stoliku siedzi zazwyczaj 6 osób, a krupier rozdaje karty od lewej do prawej strony.

Zanim zaczniesz grać w kasynie, naucz się podstawowych strategii gry w Blackjacka. W końcu nie możesz się spodziewać wygranej, jeśli nie wiesz, jak grać. Wygrana w tym przypadku nie jest wyłącznie kwestią szczęścia.

Zacznij od zapoznania się z podstawowymi elementami gry w blackjacka. Zrozum, jakie są zasady gry, wartości kart i kultura gry przy stole. Nawet jeśli grałeś wcześniej, szybkie odświeżenie wiadomości na pewno Ci nie zaszkodzi.

Podczas samej gry możesz zastosować dwie podstawowe strategie, aby chronić żetony:
Nie przyjmuj ubezpieczenia, chyba że grasz z kilkoma osobami i nie widzisz 10. W przeciwnym razie zapomnij o tym zakładzie.
Nie używaj poddania, chyba że masz 15 przeciw 10 lub 16 przeciw 9, 10 lub asowi.

Dowiedz się jakie są limity stolika

To zadziwiające, jak często gracz siedzi przy stole i nie zna jego limitu, a czasem nawet nie wie w jaką grę gra. Nie bądź ofiarą i sprawdź wszystkie ważne informacje przed rozpoczęciem gry. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie specjalne reguły dotyczące stolika.

Black jack występuje w wielu wersjach, zatem zacznij od oczywistej rzeczy i upewnij się, że jest to standardowa wersja gry. Następnie zapoznaj się z limitami dotyczącymi minimalnych i maksymalnych stawek, jakie możesz postawić. Kasyna oferują różne limity, dlatego należy to sprawdzać za każdym razem. Ponadto często się zdarza, że kasyna ustalają także maksymalny próg zakładu.

Znaj swoje ograniczenia i graj mądrze

Pamiętaj, że nie grasz za wyimaginowane pieniądze, tylko za gotówkę, na którą ciężko pracowałeś, więc bądź mądry i znaj swoje granice. Ustal odpowiedni limit, dzięki czemu będziesz podejmował lepsze i świadome decyzje. Nie można wygrać za każdym razem, ale ważne jest, aby grać swoimi pieniędzmi. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad tym, jak długo grasz i jak grasz. Powinieneś zrezygnować, gdy osiągniesz ustalony poziom lub jeśli przestajesz cieszyć się grą.

Comments are closed.