Twój ostateczny przewodnik black jack – jak grać w black jack

Znany również jako 21, Blackjack jest najpopularniejszą na świecie grą bankową w kasynie. Jak dowiesz się w tym przewodniku, zajmuje niewiele czasu, aby dowiedzieć się, jak grać w black jack. Z pewną praktyką można opanować grę i osiągnąć cel, jakim jest pokonanie dealera.
To może Cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że w większości kasyn znajduje się sporą poradę dotyczącą gier hazardowych. Być może najgorsze jest błędne wyobrażenie, że celem Black jak jest dotarcie tak blisko, jak to możliwe do 21 punktów, bez przechodzenia. Źle! Jak wygrać w black jack? Pokonaj dealera. To nie oznacza popiersia (tj. Uzyskanie wyniku wyższego niż 21), a także wyrównanie rozdającego lub rozdanie krupiera.

Łatwo jest się nauczyć i zrozumieć, jak grać w black jack:

1. Możesz zagrać w Black jack z jednym do ośmiu talii na 52 kart.
2. Asy mogą być liczone jako 1 punkt lub 11 punktów. Karty od 2 do 9 są liczone według ich wartości pip, a 10s, a wszystkie karty twarzy są warte 10 punktów za sztukę.
3. Wartość ręki to suma wszystkich wartości punktowych na poszczególnych kartach. „Black jack” to najwyższa ręka. Składa się z asa i dowolnej 10-punktowej karty, która wyrzuca wszystkie inne ręce, które łączą do 21 punktów.
4. Gracze stawiają przed rozdaniem rąk. Każdy gracz otrzymuje dwie karty, a także rozdający. Karty dealera zajmują jeden zwrócony ku górze, a drugi znany jako „otwarta karta” skierowana w dół.
5. W przypadku, gdy dealer ma wskazówkę, gracze zostaną zaoferowani po stronie zakładu „ubezpieczenie”. Zakład z boku płaci od 2 do 1, jeśli karta otwarcia dealera ma 10-punktową kartę, która powoduje, że Black jack dla dealera. Zakłady ubezpieczeniowe są opcjonalne i mogą stanowić dowolną kwotę do połowy oryginalnego zakładu.

Jak grać w black jack: ubezpieczenie

6. Jeśli dealer ma asa lub 10 punktów (po zaoferowaniu ubezpieczenia w przypadku, gdy asa jest skierowana w górę), on zajrzą na swoją kartę, aby sprawdzić, czy ma Black jack. Jeśli tak, odwróci kartę natychmiast.
7. Jeśli dealer ma Black jack, to dom wygrywa, a wszystkie zakłady (z wyjątkiem ubezpieczenia) zostaną utracone. W przypadku, gdy jeden lub więcej graczy ma również Black jack, wynik jest nazywany „push”. Sprzedawca będzie zwracał zakłady każdemu z push, a także rozwiąże zakłady ubezpieczeniowe.
8. Jeśli dealer nie posiada Black jack, gra rozpoczyna się od gracza znajdującego się po lewej stronie dealera. Dostępne są następujące opcje:

Stojak: Gracz utrzymuje (patuje) swoimi kartami

Hit: Gracz otrzymuje inną kartę, lub więcej, jeśli jest taka potrzeba. Jeśli karta powoduje, że punkty gracza przekraczają 21, tracą.
Podwójne: Gracz otrzymuje kolejną kartę i tylko jedną, po podwojeniu swojego zakładu.
Split: W przypadku, gdy gracz ma parę lub dowolne dwa 10-punktowe karty, karty można rozdzielać na dwie pojedyncze ręce, zakład może zostać podwojony, a dealer dostarczy każdą z rąk do każdej karty. Gracz może wtedy zdecydować się na stoisko, uderzenie lub podwójne. Jeśli asy rozdziela się, każda asia otrzymuje tylko jedną kartę. W niektórych placówkach gracze nie mogą podwoić się po podziale lub ponownym podziale asów. Wreszcie, jeśli gracz uzyska asa i dziesięć po podziale, liczy się jako 21 punktów zamiast Black jack. W większości przypadków gracz może ponownie podzielić się na cztery ręce.
Podporządkowanie: Gracz chce zrezygnować z połowę swojego zakładu, utrzymuje drugą połowę i nie rozdaje ręki. Opcja zrzeczenia jest dostępna tylko na dwóch pierwszych kartach, a niektóre zakłady nie zezwalają na tę opcję.

Przewodnik Black Jack

9. Gdy wszyscy gracze się obrócą, dealer ujawni swoją kartę do gry. Jeśli dealer ma wynik 16 lub mniej, zostanie wydana inna karta. Jeśli dealer ma asa i karty, które łącznie sześć punktów (tzw. „Miękka 17”) reguły domu mogą nakazać, że dealerzy staną lub zajmują kolejną kartę.
10. Jeśli punkt sprzedaży dealera przekracza 21 punktów, każdy gracz, który nie wygrał, wygra zakład.
11. Jeśli dealer nie popiersie, zwycięży albo on, albo gracz z największą liczbą punktów.
12. Zwycięzcy zakładów prawie zawsze płacą nawet pieniądze, z wyjątkiem przypadków, w których zwycięzca gra Black jack. Jeśli tak się stanie, to większość placówek płaci od 3 do 2. Niektóre kasyna zwracają Black jacks.
Znajomość zasad przed rozpoczęciem rozgrywki zapewni późniejsze nieprzyjemne niespodzianki.
Jednym z najlepszych sposobów na wyostrzenie umiejętności zanim trafisz na kasyno jest spędzanie czasu na zapoznaniu się z Black jackiem, grając online w kasynie.

Comments are closed.